• Wpisów:340
  • Średnio co: 7 dni
  • Ostatni wpis:27 dni temu
  • Licznik odwiedzin:57 993 / 2646 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
"A muzyka nam gra"- poznawaliśmy instrumenty muzyczne. Słuchaliśmy, jak uczniowie z naszej szkoły pięknie grają. Pan Rabka nauczyciel muzyki nauczył nas, jak sami możemy tworzyć muzykę.Bardzo dziękujemy.


 

 
Dzieci z grupy " Muszelki" poznawały rośliny i owady żyjące na łące. Wykonaliśmy zielnik z traw i kwiatów oraz malowaliśmy owady na kamieniach.


 

 
11 maja " Motylki"brały udział w XXVI Festiwalu Kultury Dziecięcej w Trzebińskim Centrum Kultury. Dzieci w ramach przeglądu form tanecznych zaprezentowały dwa tańce: nowoczesny taniec z kapeluszami oraz taniec z chustami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.


 

 
8 maja grupa " Motylki" wzięła udział w happeningu ekologicznym " Eko Bałagan", który odbył się w LCK. W ramach kreatywnych warsztatów dzieci wykonały ozdobną doniczkę, w której posadziły wiosenne kwiaty. 

 
To był czarodziejski dzień. Braliśmy udział w eksperymentach fizycznych i chemicznych,odkrywaliśmy tajemniczy świat przyrody.


 

 
Dzieci z naszego przedszkola wygrały konkurs plastyczny pt:" zima widziana oczami dziecka". Gratulujemy!


 

 
W naszym przedszkolu nauka języka angielskiego to dobra zabawa. Dzieci razem z Pippi uczyły się nazw zwierząt, przyborów szkolnych. Razem też śpiewaliśmy wesołe piosenki.
 

 
Bal na sto par!Zabawa karnawałowa w naszym przedszkolu.W tym dniu bawiliśmy się wspaniale.Były kolorowe dekoracje, balony,dyskotekowe światła.Wszyscy mieli piękne stroje karnawałowe. Mieliśmy też smaczny poczęstunek. Był to niezapomniany dzień.
 

 

"Kręci mnie bezpieczeństwo" w tej akcji zorganizowanej przez policję uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola.Patronem kampanii edukacyjnej była Spółka TAURON Wydobycie, która w ramach akcji w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekazała naszy dzieciom kamizelki i znaczki odblaskowe.
 

 
W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe Jasełka przygotowane przez grupę "Muszelki". Na świąteczne widowisko dzieci zaprosiły swoich rodziców.Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Uroku dodały śpiewane wspólnie kolędy i pastorałki.Dzięki pomocy rodziców razem spędziliśmy miły i radosny wieczór przy wigilijnym stole. Pod choinką na dzieci czekały prezenty od Świętego Mikołaja.


 

 
Dziękujemy uczniom i nauczycielom naszej szkoły za zaproszenie nas na przedstawienie jasełkowe. Mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się świąt oraz podzielić się opłatkiem z naszymi kolegami i koleżankami ze szkoły.


 

 
Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu edukacyjnym pt;"Jaś i Małgosia". Aktorzy w wesoły sposób przypomnieli nam jak należy dbać o las i zwierzęta oraz jak segregować śmieci.
'


 

 
Do naszego przedszkola zawitał Mikołaj, który przywiózł nam prezenty.Był również teatrzyk kukiełkowy z przedstawieniem pt:"Dobre rady".

 

 
Przygotowania do świąt w grupie " Muszelki" idą całą parą.Zrobiliśmy masę solną, z której potem wyciskaliśmy foremkami ozdobne figurki.Po upieczeniu i pomalowaniu zawiesimy je na naszej choince.


 

 
8 grudnia grupa " Motylki" i grupa "Rybki"odwiedziły fabrykę produkującą jogurty "Danone" w Bieruniu. Degustowaliśmy pyszne jogurty i serki, oglądaliśmy filmy oraz hale produkcyjne. Dzieci dostały od producentów upominki i pamiątki.


 

 
Dzieci z grupy " Muszelek"brały udział w konkursie piosenki ludowej organizowanym w Domu Kultury w Żarkach. Nasze dzieci śpiewały i tańczyły folkową piosenkę góralską pt. " W murowanej piwnicy", za którą otrzymały dwa dyplomy.
 

 
Grupa "Muszelek" uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w restauracji L'Antica Stazione w Trzebini. Razem z kucharzem upiekliśmy pyszne pizze, które zjedliśmy ze smakiem, a później piliśmy świeżo wyciskane soki z owoców.
 

 
"Andrzejki" to już coroczna tradycja w przedszkolu. Magiczny dzień 29 listopada w grupie " Motylki" przebieg w atmosferze wróżb i zabaw tanecznych.
 

 
Zabawa andrzejkowa w sali Muszelek. Dzieci poznały dawne zwyczaje i wróżby. Zawitał do nas również Mikołaj, który rozdawał dzieciom lizaki. 

 
Biedronki wesoło bawiły się w swojej sali z okazji wróżb andrzejkowych. Były tańce i zabawy oraz pyszny poczęstunek.

 

 
28 listopada do naszego przedszkola zawitał magik. Dzieci chętnie pomagały w wykonywaniu sztuczek magicznych. Największą niespodzianką okazał się wyczarowany z pudełka królik.


 

 
Do naszego przedszkola przyjechała Wioletta Piasecka autorka książek dla dzieci. Pisarka opowiadała o swoich książkach, przedstawiła teatrzyk kukiełkowy, w którym uczestniczyły chętne dzieci. W podziękowaniu dla pisarki dzieci wręczyły papierowy tort ze słodyczami.


 

 
Nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły
Święto Niepodległości razem z uczniami naszej szkoły.