Wpisy użytkownika Przedszkole w Żarkach z dnia 7 kwietnia 2012

Przedszkole w Żarkach: 30.01.2012. w naszym przedszkolu przeprowadzony został przez panią Tereskę projekt edukacyjny "Szukamy wiosny". Rybki wystawiły dla wszystkich przedszkolaków inscenizację pt."Żarcik o wiośnie". Wszyscy uczestniczyliśmy też w spacerze po terenie szkolnym w poszukiwaniu oznak wiosny i wiosennego gaika. Oglądaliśmy również prezentację multimedialną pt."Mały Ekolog" na temat poszanowania przyrody, a na zakończenie przenieśliśmy wiedzę teoretyczną na praktykę i nauczyliśmy się przesadzać kwiaty podarowane przez wiosnę.

Przedszkole w Żarkach: Dnia 2.kwietnia, wszystkie przedszkolaki, razem z Easter Bunny (Wielkanocnym Zajączkiem)poleciały do Wielkiej Brytanii, by dowiedzieć się, jak obchodzona jest tam Wielkanoc. Święta te różnią się znacznie od naszych, mimo to mają swój niepowtarzalny urok. Dzięki zajączkowi dowiedzieliśmy się m.in. że jajka w Wielkiej Brytanii są elementem wielu zwyczajów i zabaw. Egg hunt (polowanie na jajka) i rolling eggs (toczenie jajek) urządziliśmy sobie w naszych salach;) Było wiele śmiechu i radości;)I choć wielkanocne bułeczki (hot cross buns) muszą być pyszne, my zdecydowanie wolimy nasze mazurki:)

Przedszkole w Żarkach: Trochę sztuki... Nasze przedszkolaki mają naprawdę wiele talentów:)

Przedszkole w Żarkach: Drodzy Rodzice! Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy Wam tego, co najlepsze. Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi Waszego codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Wesołych, ciepłych i radosnych świąt, spędzonych w gronie osób, które najbardziej kochacie...