Wpisy użytkownika Przedszkole w Żarkach z dnia 15 listopada 2012

Na zakończenie tematyki "O Ojczyźnie" grupa Muszelki gościła tatusia Oliwierka, który jest zawodowym żołnierzem. W czasie spotkania porzedszkolaki oglądały zdjęcia i filmy ze skokakmi spadochronowymi żołnierzy z samolotu ,jak również z misji wojskowej w Afganistanie. W tym azjatyckim kraju , oprócz żołnierskiej służby polskich żołnierzy, dzieci zobaczyły pustynny krajobraz, warunki życia ludności i dowiedziały się o sytuacji żyjących tam dzieci. Muszelki oglądały też medale zasługi, które otrzymał nasz Gość za dzielną służbę dla naszej ojczyzny. Spotkanie to było na tyle interesujące dla dzieci, że rozbudziło  w nich chęc wstąpienia w przyszłości w szeregi wojska .Jak powiedziały, dlatego że: można nosić mundur, dbać o kondycję, strzelać z broni, zwiedzać różne części Polski i poznawać inne kraje. Sympatyczne spotkanie miało bardzo miłe zakonczenie. Dzieci podziękowały piosenką, własnoręcznie podpisaną laurką i różą od Rady Rodziców. Od Gościa Muszelki otrzymały słodycze. Te niecodzienne chwile zostały utrwalone pamiątkowymi zdjęciami.

W czasie deszczu dzieci się nudzą, ale nie nasze przedszkolaki... Oto piękne prace plastyczne naszych najmłodszych Biedroneczek:)